WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ OD -

An endless passion for music, for voices,
for discovery, for people, for life.

Nazywam się Łukasz Juźko. Jestem saksofonistą i kompozytorem. Inicjuję różnego rodzaju projekty muzyczne. Jestem laureatem wielu konkursów i festiwali. Jako dwudziestolatek zadebiutowałem na scenie jazzowej koncertem z nowojorską gwiazdą – Judy Bady. To był ten moment, w którym naprawdę zachłysnąłem się muzyką jazzową. Później oliwy do ognia, który płonie do dnia dzisiejszego dolało wyjątkowe spotkanie Billy’ego Harpera.

Jestem absolwentem kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie Macieja Sikały. Brałem udział w wielu warsztatach oraz współpracował z takimi muzykami jak: Piotr Wojtasik, Judy Bady, Billy Harper, Newman Tylor Baker, Francesca Tanksley, Maciej Sikała, Wayne Dockery, Steve McCraven, prof. Jerzy Jarosik, The Belmondo Brothers Quintet, John Batsch, Sylwester Ostrowski, Reggie Moore.

To jest jazz...
Muzyka musi
być JAKAŚ
i o CZYMŚ

divider

TYM JEST DLA MNIE JAZZ

Pasja nie gaśnie, ale
rośnie z każdym dniem.

Muzyka musi być jakaś i o czymś. Moja muzyka jest o nadziei. Szczerość jest również istotna. Powołaniem człowieka, każdego człowieka jest zwyciężanie – przeciwności i problemów. Każdy ma w swoim sercu coś dla siebie, czym nie chce się dzielić ze światem i moja muzyka jest środkiem wyrazu tego, co noszę w sobie, co czuję i jak to czuję. Niech to ludzie nazywają tak jak chcą – to jest jazz. Muzyka to dla mnie znacznie więcej niż tylko dźwięk. Liczy się emocjonalne podejście do muzyki. Muzyka musi wyrażać emocje. Musi wzbudzać ruch, pobudzać wibracje. Nie gram na saksofonie, tylko staram się za jego pomocą śpiewać – inspiruję się wokalem. Zależy mi na tym, by nawiązać relację z odbiorcą. Gdy ja gram tę muzykę, to ona jest moja, ale gdy Ty ją słyszysz jest już twoja. To jest klucz do Twoich emocji i tego, co jest w Tobie, o czym tylko Ty wiesz.

POSŁUCHAJ MOJEJ MUZYKI